ASUS ProArt P16, Yeni Ryzen AI 300 Serisi İşlemci ile Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Creator’lar için üç yeni ASUS ProArt dizüstü bilgisayar, her ortamda yaratıcılığı güçlendirmek için tasarlanmış üç form faktörü ile taşınabilirlik ve gücün benzeri görülmemiş bir kombinasyonunu sunuyor. Sağlam ancak hafif tasarımları, kullanıcıların hayat hikayeleri nereye giderse gitsin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını sağlıyor. Yeni model serisinde, en yeni Ryzen AI 300 Serisi işlemcilerden biri olan 50 TOPS’a kadar AMD Ryzen™ AI 9 HX 370 işlemci ve 321 TOPS’a kadar NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 Dizüstü GPU ile güçlendirilmiş 16 inç ProArt P16 kapaklı ve 13 inç ProArt PX13 dönüştürülebilir ve AI özellikli Snapdragon® X serisi Platformu temel alan 13 inç PZ13 ayrılabilir yer alıyor. Bu cihazlar, ASUS DialPad, yeni yapay zeka destekli StoryCube ve MuseTree uygulamaları ve ProArt Creator Hub kontrol merkezi de dahil olmak üzere kullanıcının parmaklarının ucundaki tüm yaratıcı araç yelpazesi ile yaratıcılık sürecini kolaylaştıracak.

Yeni ASUS ProArt AI dizüstü bilgisayar serisi, ister günlük kullanıcılar, ister açık hava içerik oluşturucuları veya profesyoneller olsun, her creator’ın değerli yaşam anlarını kalıcı hikayelere dönüştürmeleri için tasarlandı. Hafif, dayanıklı ve güçlü dizüstü bilgisayarlar, kullanıcıların her yerde, daha hızlı ve daha akıllıca üretmelerine olanak tanıyor.

Her üç yeni model de Copilot+ PC’ler ve tamamen yerel yapay zekanın gücüyle mümkün kılınan daha akıllı ve daha akıcı yaratıcı iş akışları sağlamak için ASUS’a özel StoryCube ve MuseTree uygulamalarına sahip. StoryCube, sahne kategorizasyonu ve klip oluşturma için yapay zeka desteğine sahip akıllı, kullanışlı ve güçlü bir dijital varlık yönetim aracı ve kullanıcıların dosya kitaplıklarının içeriğini zahmetsizce yönetmelerini ve dışa aktarmalarını sağlıyor. MuseTree, ilhamı hızla görüntüye dönüştürerek kullanıcıların basit grafik etkileşimlerle daha fazla yaratıcılık üretmesini sağlarken, fikirlerini her zaman akıllıca saklıyor ve yönetiyor. Cihazlar ayrıca günlük yapay zeka arkadaşınıza hızlı erişim için özel bir Copilot tuşu içeriyor.


ASUS ProArt PZ13

16 inç ProArt P16 dizüstü bilgisayar, sadece 14,9 mm inceliğinde ve 1,85 kg hafifliğindeki birinci sınıf siyah kasasında son teknoloji bileşenlerle her yerde benzersiz deneyimler sunuyor. AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemciye entegre 50 TOPS NPU ve 321 TOPS’a kadar güç sağlayabilen NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su ile güçlendirilen bu bilgisayar, yaratıcılık, oyun, üretkenlik ve daha birçok alanda gelişmiş yapay zeka iş akışları için üretilen türünün ilk örneği. GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su, creator’lara en iyi 2D, 3D, video düzenleme ve akış uygulamalarında RTX AI hızlandırması sağlıyor. RTX GPU’lar, DaVinci Resolve ile video düzenleme görevlerini 2,5 kat daha hızlı gerçekleştiriyor. Adobe Premiere Pro’nun AI Speech Enhance özelliği 4,5 kat daha hızlı çalışıyor. Autodesk Arnold’da 3D 6 kata kadar hızlandırılmış. Ayrıca ProArt P16, NVIDIA Broadcast, RTX Video ve ChatRTX teknoloji demosu gibi özel NVIDIA AI yazılımlarına erişebiliyor.

Daha fazla taşınabilirlik için 1,38 kg ağırlığındaki 13 inç ProArt PX13 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, çadır, stand veya tablet modları arasında sorunsuz geçiş sağlayan 360° menteşe ile her türlü kullanıcı senaryosunda mükemmel olacak şekilde tasarlandı. İster hareket halindeyken ister evden çalışırken, yüksek çözünürlüklü 3K ASUS Lumina OLED ekranı, büyüleyen ve ilham veren gerçekçi görseller sağlıyor. Gücünü AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemciden alan ProArt PX13, NVIDIA Studio onaylı bir dizüstü bilgisayar olurken aynı zamanda GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su ile gelişmiş bir yapay zeka bilgisayar deneyimi için 300’den fazla TOPS sunarak içerik oluşturucuların benzersiz yapay zeka yeteneklerinin kilidini açmasına ve dokulardan ışık efektlerine ve yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülere kadar yapay zeka hızlandırmalı iş akışlarına dalmasına olanak tanıyor. Ultra hızlı WiFi 7 bağlantısının yanı sıra, hızlı şarj ve harici ekranlar için ikiz 40 Gbps USB4, HDMI 2.1 FRL ve hızlı aksiyon kamerası aktarımları için bir UHS-II MicroSD kart okuyucu dahil olmak üzere kapsamlı I/O bağlantı noktaları mevcut.

Son olarak, ultra kompakt ve ultra taşınabilir ProArt PZ13 ayrılabilir dizüstü bilgisayar, kullanıcıların performanstan ödün vermeden en üst düzeyde taşınabilirliği deneyimlemelerini sağlıyor. Sadece 0,85 kg ağırlığındaki bu cihaz, yapay zeka özellikli Snapdragon X Serisi işlemcisi, 3K ASUS Lumina OLED ekranı ve Copilot+ PC AI özellikleriyle göz dolduruyor. İster hareket halindeyken çalışın ister multimedya içeriğinin keyfini çıkarın, dünya lideri ekranın sağladığı gerçekçi görseller sürükleyici bir deneyim sağlıyor. PZ13, manyetik olarak takılan tam boyutlu çıkarılabilir klavyesi sayesinde tablet veya dizüstü bilgisayar olarak çift işlevselliğe sahip. Uzun ömürlü 70 Wh pil, toza ve suya dayanıklılık için IP52 sınıfı dayanıklılık ve microSD adaptörlü bir SD yuvası, bu cihazı en üst düzey yaratıcı mobilite için mükemmel bir seçim haline getirmek için bir araya geliyor.

Ayrıca, yeni ProArt dizüstü bilgisayar serisinde ASUS ve CapCut, kullanıcılara premium özelliklere ve binlerce uygulamaya erişim sağlayan, esnek bir düzenleme iş akışı, sihirli yapay zeka araçları ve bir stok kütüphanesinin avantajlarını sunan altı aylık ücretsiz özel bir CapCut üyelik programı sunmak için ortaklık kurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir