GTA 5 arabanın üstünü açma nasıl yapılır?

Rockstar Games tarafından Eylül 2013’te piyasaya sürülen Grand Theft Auto 5 veya kısa adıyla GTA 5, dünyanın en popüler oyunları arasında yer alıyor. Her ay binlerce kişi tarafından satın alınan oyun, en iyi açık dünya oyunları arasında gösteriliyor.

Bu popülerliğin altında yatan sebeplerden biri de pek çok araç çeşidi yer alması. Lüks spor arabalardan klasik araçlara, motosikletlerden uçak ve helikopterlere kadar geniş bir araç çeşitliliği var. Üstelik bazı arabaların üstü açılabiliyor. Peki GTA 5 arabanın üstünü açma tuşu hangisi ve nasıl yapılır? Bu içeriğimizde merak edilen bu soruya cevap verdik. İşte tüm bilmeniz gerekenler…

GTA 5 arabanın üstünü açma nasıl yapılır? Hangi tuş?

GTA 5, oyunun içindeki her bir aracın kendine özgü sürüş dinamikleri ve fiziksel tepkileri ile benzersiz bir sürüş deneyimi sağlıyor. Üzerinde çok çalışılan bir fizik motoru ile donatılan oyun, araçların hız, ağırlık ve çekiş gibi gerçek dünyadaki fiziksel özelliklerini doğru bir şekilde yansıtmaya çalışıyor.

Öte yandan araçların pek bilinmeyen özellikleri de var. Örneğin oyunculara açık hava sürüşünün keyfini yaşatan arabanın üstünü açma da bu özellikler arasında yer alıyor. Tabii tüm araçların üstü açılamıyor. Bu özellik yalnızca Cognoscenti Cabrio, Carbonizzare ve Sentinel adlı araçlarda bulunuyor. O halde GTA 5 arabanın üstünü açma kısmına geçiş yapalım.

PC (Bilgisayar)

GTA 5 PC üzerinde arabanın üstünü açmak için “H” tuşuna birkaç saniye boyunca basılı tutmanız gerekiyor. Aynı tuşa bir kez daha basarak aracın üstünü tekrardan kapatabilirsiniz.

  • 1. Adım: Üstü açılabilen bir arabaya binin.
  • 2. Adım: Birkaç saniye boyunca “H” tuşuna basılı tutun.

PS 3/4/5

GTA 5 oyununu PlayStation 3, PlayStation 4 veya PlayStation 5 üzerinden oynuyorsanız arabanın üstünü açmak veya kapatmak için konsolunuzda yer alan “Sağ Yön” tuşunu kullanmalısınız.

  • 1. Adım: Üstü açılabilen bir arabaya binin.
  • 2. Adım: Birkaç saniye boyunca “Sağ Yön” tuşunu kullanın.

– Bu içeriğimizde GTA 5 arabanın üstünü açma konusuna değindik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir